gore-tex

gtx 100

V oblasti priedušných a zároveň nepremokavých materiálov spoločnosť Gore je jednoznačným svetovým lídrom. Jej membrána GORE-TEX® je mikroporézny membránový materiál vytvorený zlaminovaním dvoch, prípadne troch vrstiev. 1 cm² mikroporézna membrána obsahuje až 1,4 miliardy mikropórov, ktoré sú 700-krát väčšie ako molekuly vodnej pary, ale 20.000-krát menšie ako kvapka vody. Vďaka tomu cez membránu GORE-TEX voda neprenikne (kvapalná voda má vysoké povrchové napätie) a naopak vodná para, ktorá vzniká pri športových činnostiach ľahko uniká.

gore-tex

Podľa využitia sa vyrába viac druhov GORE-TEX membrán s rôznymi parametrami a kombináciami. Samotná membrána je tenká a voči mechanickej záťaži málo odolná, preto využívajú rôzne formy aplikácie.

Najčastejšie spôsoby:

  • Dvojvrstvový laminát, u ktorého je membrána Gore-tex nalaminovaná k vonkajšiemu (nosnému) materiálu. Obyčajne sa využíva u vrchného oblečenia.
  • Voľné vloženie gore-tex membrány medzi vonkajší a vnútorný materiál bez laminovania. Najčastejšie využitie pri výrobe obuvi.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie